«Ревнивая лампа Аладдина» та «Грехи царя Омара» відносяться до «казок для дорослих»

Cприяє розвитку сексуальної культури читача

Ревнивая лампа АладдинаПри проведенні дослідження наданих матеріалів керувалися загальновідомим визначенням, що еротика - це твори мистецтва, літератури, живопису, скульптури, кіно, фотографії тощо, основним змістом яких є описи або зображення, які спричиняють сексуальне збудження.

«Ревнивая лампа Аладдина»

В основі сюжету книги «Ревнивая лампа Аладдина» - легенда про кохання та пристрасть, які уособлюють герої твору Аладдін та джинія Хусні, а також Інсар-маг та царівна Будур, чародійні сили, любовні пригоди, а також різноманітні прояви любовних почуттів із життєстверджуючою перемогою кохання над пристрастю. Сюжет даної книги перегукується із сюжетом відомої арабської казки «Волшебная лампа Аладдина», однак він доповнений новими персонажами, сюжетними лініями та пригодами еротичного характеру. У творі присутні сцени сексуального характеру, які детально описують мистецтво кохання та чуттєві переживання героїв. Однак образна мова, художні засоби естетичного спрямування, що створюють колоритну атмосферу Сходу, повага до почуттів жінки дозволяють охарактеризувати твір «Ревнивая лампа Аладдина» як еротичний.

Ілюстрації відсутні. Макет містить 148 (сто сорок вісім) сторінок формату А4.

Грехи царя Омара«Грехи царя Омара»

В основі сюжету твору «Грехи царя Омара» - повчальна оповідка про долю синів царя Омара, які обирають для себе різні світоглядні орієнтири: владу, силу, знання. Філософію твору розкривають долі головних героїв: жадоба влади та неповага до інших людей призводять до трагічних наслідків, підступність перемагає силу. Із трьох братів лишається наймолодший, Валід, наділений, відповідно до казкової традиції, позитивними рисами характеру та жагою знань.

Характери героїв проявляються в різноманітних життєвих ситуаціях, мандрах та пригодах, в тому числі, еротичних. Автор подає еротичні сцени як елементи сюжету, що дозволяють ілюструвати сексуальні взаємовідносини між чоловіком та жінкою, лесбійські пестощі з розкриття емоційних станів персонажів. Ці епізоди не відзначаються відвертістю та брутальністю, акцентуванням уваги на фізіологічних особливостях статевого акту. Статеві органи і сексуальні дії мають образні, літературно оброблені назви та описання, які відзначаються емоційним навантаженням. Автор підкреслює красу традицій сексуального життя країн Сходу, прагне передати емоції та переживання героїв оповіді.

Твір відноситься до художньої продукції еротичного характеру.

Ілюстрації відсутні. Макет містить 142 (сто сорок два) сторінки формату А4.

Висновок:

Книги «Ревнивая лампа Аладдина» та «Грехи царя Омара» відносяться до «казок для дорослих», містять пізнавальну інформацію, яка сприяє розвитку сексуальної культури читача, призначені для дорослого населення.

©Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі